Valašský vojvoda - soubor lidových písní a tanců z Kozlovic
Ensemble of Folk Songs and Dances Valašský vojvoda from Kozlovice

Valašský vojvodaSinging and dancing group Valašský vojvoda from Kozlovice was established in May 1970. It follows tradition of larger dancing groups from the area of the Ondřejník mountain in the marvellous Moravian-Silesian Beskydy Mountains. The tradition of folk culture in our country (Lachian and Wallachian borderland) dates back to the end of the 15th century and fully developed later on, when Wallachian colonization with its culture penetrated Eastern Moravia.

 

Read more...
 

Performance Calendar

8.10.2016 - Vinobraní - Malonty

8.10.2016 - Vinobraní - Malonty
There are no translations available.Cimbálová muzika bude hrát od 16:00 hod k poslechu a tanci na vinibraní v Malontech.

11.11.2016 - Beseda u cimbálu

11.11.2016 - Beseda u cimbálu
There are no translations available.Cimbálová muzika bude hrát od 18:00 hod k poslechu a tanci na Besedě u cimbálu ve Štramberku.

20.11.2016 - Za nebeskou bránou II

20.11.2016 - Za nebeskou bránou II
There are no translations available.Repríza pořadu Za nebeskou bránou II.

News, Reports


Nabitá letní sezóna 2016
written on 27 September 2016, 23.40
by Tomáš Kalus
Nabitá letní sezóna 2016
There are no translations available.„Život je příliš krátký na to, abychom nedělali to, co máme rádi.“ A podle našeho letošního souboráckého kalendáře mámo moc rádi právě vystupování, protože jsme letní víkendy snad ani netrávili jinak … Vezmeme to ale pěkně popořádku. Letní sezónu jsme zahájili třetí červnový víkend na festivalu "Pod Zvičinou" v Lázních Bělohrad. Až na to, že všechna naše venkovní vystoupení doprovázel déšť, spolu s námi bydlely na ubytovně také početné rodinky pavouků a voda tekla jenom, když jsme mooc prosili, tak jsme si užili vcelku fajnový víkend. Jelikož jsme velcí srdcaři a bojovníci, tak jsme se zúčastnili hned několika soutěží, které byly součástí festivalu. Naše Terka se ucházela o titul "festivalová miss", externí kuchaři Vašek a Libor vařili guláš (bez zkušeností, bez přípravy, bez surovin ...) a hned několik párů tančilo a pilo pivo v soutěži "Polka ralley