Valašský vojvoda - soubor lidových písní a tanců z Kozlovic
Ensemble of Folk Songs and Dances Valašský vojvoda from Kozlovice

Valašský vojvodaSinging and dancing group Valašský vojvoda from Kozlovice was established in May 1970. It follows tradition of larger dancing groups from the area of the Ondřejník mountain in the marvellous Moravian-Silesian Beskydy Mountains. The tradition of folk culture in our country (Lachian and Wallachian borderland) dates back to the end of the 15th century and fully developed later on, when Wallachian colonization with its culture penetrated Eastern Moravia.

 

Read more...
 

Performance Calendar

27.8.2016 - Beskydské rekordy

27.8.2016 - Beskydské rekordy
There are no translations available.Vystoupení celého souboru v rámci Beskydských rekordů proběhne na Náměstí Svobody ve Frýdku-Místku.

27.8.2016 - Pivní slavnosti

27.8.2016 - Pivní slavnosti
There are no translations available.Cimbálová muzika bude hrát od 19:00 hod k poslechu a tanci v Restauraci Huťařství v Kunčičích pod Ondřejníkem. 

3.9.2016 - Slavnosti vína v Mutěnicích

3.9.2016 - Slavnosti vína v Mutěnicích
There are no translations available.Vystoupení celého souboru slavnostech vína v Mutěnicích.

News, Reports


Korea 2015
written on 29 October 2015, 21.42
by Petra Klementová
Korea 2015
There are no translations available.Od 1. do 14. října 2015 jsme se zúčastnili mezinárodního soutěžního festivalu Cheonan World Dance Festival. „V minulosti jsme už vícekrát byli na standardních soutěžních folklorních festivalech. Na akci tohoto typu jsme však byli poprvé, Cheonan festival je totiž multižánrový," uvedla vedoucí souboru Věra Tobolová s tím, že v Kozlovicích se o tomto festivalu dozvěděli prostřednictvím Folklorního sdružení ČR v polovině března. „Ihned jsme poslali potřebné dokumenty a informace o našem souboru včetně několika video prezentací a potvrdili jsme náš zájem zúčastnit se této akce. A za deset dnů jsme už měli oficiální pozvání k účasti přímo od korejských pořadatelů." Pro kozlovický soubor byla účast na této akci nevšedním zážitkem, která předčila veškerá jeho očekávání. Národní taneční soutěže se zúčastnilo 178 týmů z Koreje, mezinárodní taneční soutěž