Valašský vojvoda - soubor lidových písní a tanců z Kozlovic
Soubor lidových písní a tanců Valašský vojvoda z Kozlovic

V květnu roku 1970 vznikla  z iniciativy  učitele a zapáleného vlastivědného pracovníka pana Jana Boháče národopisná skupina  pod názvem  Ondřejník. Navázala na tradice tanečních skupin a hudeckých i cimbálových muzik, které v minulosti působily ve vesnicích okolo hory Ondřejník. Nejstarší zmínka o živých a bohatých folklorních  tradicích je však už z roku 1895, kdy kozlovičtí tanečníci vystoupili s Válkovou cimbálovou muzikou z Kunčic p. O. na slavné Národopisné výstavě českoslovanské v Praze. Na úspěšném vystoupení kozlovických tanečníků měl velký podíl i hudební skladatel Leoš Janáček.

více...
 

Kalendář akcí

24.6.2018 - MFF Strážnice

24.6.2018 - MFF Strážnice
Vystoupení na MFF Strážnice v nedělním dopoledním pořadu "Písničky pod bílou čepicí" v amfiteátru Zahrada. 

29.6.2018 - Kelč - Za nebeskou bránou I.

29.6.2018 - Kelč - Za nebeskou bránou I.
Repríza úspěšného pořadu "Za nabeskou bránou I - od Hromnic do svatého Jána" v kostele sv. Jana a Pavla v Kelči. Začínáme ve 18:00 hod.

14.-15.7. - Bačovské dni na Malatiné

14.-15.7. - Bačovské dni na Malatiné
Celý soubor vystoupí na folklorním festivalu na Slovensku.

Novinky, reportáže


2018 - Jak se u nás pořád máme?
Vydáno : 14 Červen 2018, 15.00
Autor : Tomáš Kalus
2018 - Jak se u nás pořád máme?
I v roce 2018 soubor Valašký vojvoda nezahálí a věnuje se naplno své činnosti. První polovina roku se může zdát o něco chudší než tomu běžné bývá, ale o to aktivnější budeme po zbytek tohoto roku. Poté, co jsme uspořádali poslední Valašský bál v sále Obecního úřadu v Kozlovicích ještě před rekonstrukcí, jsme se věnovali naplno nácviku na natáčení písní pro vznik nového CD. Samotné natáčení proběhlo v květnu ve studiu Českého rozhlasu Ostrava. Na tomto nosiči budou písně z našich pořadů Za nebeskou branou I a II, autorky PhDr. Anny Hrčkové, které vznikly pro MFF Strážnice a my je již 8 let úspěšně reprízujeme po mnoha místech České republiky. Písně z těchto pořadů zobrazují tématiku světců v lidových i církevních písních, pranostikách a obyčejích. Mimo natáčení jsme měli také pár vystoupení. 1. května jsme přijali pozvání na festival Májová Plesná v Plesné u Ostravy a o pět