Valašský vojvoda - soubor lidových písní a tanců z Kozlovic
Ensemble of Folk Songs and Dances Valašský vojvoda from Kozlovice

Valašský vojvodaSinging and dancing group Valašský vojvoda from Kozlovice was established in May 1970. It follows tradition of larger dancing groups from the area of the Ondřejník mountain in the marvellous Moravian-Silesian Beskydy Mountains. The tradition of folk culture in our country (Lachian and Wallachian borderland) dates back to the end of the 15th century and fully developed later on, when Wallachian colonization with its culture penetrated Eastern Moravia.

 

Read more...
 

Performance Calendar

5th July, 2010 Skanzen, Rožnov pod Radhoštěm

5th July, 2010 Skanzen, Rožnov pod Radhoštěm
Performace at the occassion of the 40th anniversary of the ensemble.

2.9.2018 - Svatý Hostýn - Za nebeskou bránou II.

2.9.2018 - Svatý Hostýn - Za nebeskou bránou II.
There are no translations available.Repríza úspěšného pořadu "Za nabeskou bránou II - od Hromnic do svatého Jána" na poutním místě Svatý Hostýn. Začínáme ve 13:30 hod.  

8.9.2018 - Den obce Kozlovice

8.9.2018 - Den obce Kozlovice
There are no translations available.  Vystoupení na dni obce v Kozlovicích.

News, Reports


2018 - Jak se u nás pořád máme?
written on 14 June 2018, 15.00
by Tomáš Kalus
2018 - Jak se u nás pořád máme?
There are no translations available.I v roce 2018 soubor Valašký vojvoda nezahálí a věnuje se naplno své činnosti. První polovina roku se může zdát o něco chudší než tomu běžné bývá, ale o to aktivnější budeme po zbytek tohoto roku. Poté, co jsme uspořádali poslední Valašský bál v sále Obecního úřadu v Kozlovicích ještě před rekonstrukcí, jsme se věnovali naplno nácviku na natáčení písní pro vznik nového CD. Samotné natáčení proběhlo v květnu ve studiu Českého rozhlasu Ostrava. Na tomto nosiči budou písně z našich pořadů Za nebeskou branou I a II, autorky PhDr. Anny Hrčkové, které vznikly pro MFF Strážnice a my je již 8 let úspěšně reprízujeme po mnoha místech České republiky. Písně z těchto pořadů zobrazují tématiku světců v lidových i církevních písních, pranostikách a obyčejích. Mimo natáčení jsme měli také pár vystoupení. 1. května jsme přijali pozvání na festival Májová P