Valašský vojvoda - soubor lidových písní a tanců z Kozlovic
Ensemble of Folk Songs and Dances Valašský vojvoda from Kozlovice

Valašský vojvodaSinging and dancing group Valašský vojvoda from Kozlovice was established in May 1970. It follows tradition of larger dancing groups from the area of the Ondřejník mountain in the marvellous Moravian-Silesian Beskydy Mountains. The tradition of folk culture in our country (Lachian and Wallachian borderland) dates back to the end of the 15th century and fully developed later on, when Wallachian colonization with its culture penetrated Eastern Moravia.

 

Read more...
 

Performance Calendar

24.6.2018 - MFF Strážnice

24.6.2018 - MFF Strážnice
There are no translations available.Vystoupení na MFF Strážnice v nedělním dopoledním pořadu "Písničky pod bílou čepicí" v amfiteátru Zahrada. 

29.6.2018 - Kelč - Za nebeskou bránou I.

29.6.2018 - Kelč - Za nebeskou bránou I.
There are no translations available.Repríza úspěšného pořadu "Za nabeskou bránou I - od Hromnic do svatého Jána" v kostele sv. Jana a Pavla v Kelči. Začínáme ve 18:00 hod.

14.-15.7. - Bačovské dni na Malatiné

14.-15.7. - Bačovské dni na Malatiné
There are no translations available.Celý soubor vystoupí na folklorním festivalu na Slovensku.

News, Reports


2018 - Jak se u nás pořád máme?
written on 14 June 2018, 15.00
by Tomáš Kalus
2018 - Jak se u nás pořád máme?
There are no translations available.I v roce 2018 soubor Valašký vojvoda nezahálí a věnuje se naplno své činnosti. První polovina roku se může zdát o něco chudší než tomu běžné bývá, ale o to aktivnější budeme po zbytek tohoto roku. Poté, co jsme uspořádali poslední Valašský bál v sále Obecního úřadu v Kozlovicích ještě před rekonstrukcí, jsme se věnovali naplno nácviku na natáčení písní pro vznik nového CD. Samotné natáčení proběhlo v květnu ve studiu Českého rozhlasu Ostrava. Na tomto nosiči budou písně z našich pořadů Za nebeskou branou I a II, autorky PhDr. Anny Hrčkové, které vznikly pro MFF Strážnice a my je již 8 let úspěšně reprízujeme po mnoha místech České republiky. Písně z těchto pořadů zobrazují tématiku světců v lidových i církevních písních, pranostikách a obyčejích. Mimo natáčení jsme měli také pár vystoupení. 1. května jsme přijali pozvání na festival Májová P