Valašský vojvoda - soubor lidových písní a tanců z Kozlovic
Ensemble of Folk Songs and Dances Valašský vojvoda from Kozlovice

Valašský vojvodaSinging and dancing group Valašský vojvoda from Kozlovice was established in May 1970. It follows tradition of larger dancing groups from the area of the Ondřejník mountain in the marvellous Moravian-Silesian Beskydy Mountains. The tradition of folk culture in our country (Lachian and Wallachian borderland) dates back to the end of the 15th century and fully developed later on, when Wallachian colonization with its culture penetrated Eastern Moravia.

 

Read more...
 

Performance Calendar

20.1.2018 - Valašský bál

20.1.2018 - Valašský bál
There are no translations available.Tradiční valašský bál v Kozlovicích. Začínáme v 19:00 hod. Můžete se těšit na nabitý program, speciality domácí kuchyně, kvalitní hudbu a hlavně na samé dobré lidi! K tanci a poslechu bude hrát mimo domácí kapely také CM Stanislava Gabriela (malá ochutnávka). Neváhejte a včas si rezervujte lístky na této mailové adrese: veratobolova.fm@seznam.cz Těšíme se na Vás!

17.2.2018 - Ples OU Staříč

17.2.2018 - Ples OU Staříč
There are no translations available.Hraje naše cimbálová muzika

24.6.2018 - MFF Strážnice

24.6.2018 - MFF Strážnice
There are no translations available.Vystoupení na MFF Strážnice v nedělním dopoledním pořadu v amfiteátru Zámek. Více info zde: Strážnice

News, Reports


2017 - Další léto je za námi
written on 25 September 2017, 22.15
by Tomáš Kalus
2017 - Další léto je za námi
There are no translations available.Letošní letní sezóna byla oproti té loňské o něco méně pestrá. Vzhledem k tomu, že jsme v březnu absolvovali náročný třítýdenní zájezd do Peru, tak už po zbytek roku nebylo v našich silách tolik vystupovat, jako tomu bylo v předešlých letech. I přesto jsme v této sezóně vystoupili na 8 akcích.