2010 - Rožnov p.R. a Hukvaldy

Vystoupení v rožnovském skanzenu a  na hukvaldském hradě.... Začátek souborových prázdnin se u nás neshodoval se začátkem prázdnin školních, protože jsme v jejich prvním týdnu absolvovali hned dvě vystoupení.

Obě se konala v rámci výročí založení našeho souboru, obě proběhla v krásném prostředí – v areálu dřevěného městečka ve skanzenu a v mottě hukvaldského hradu. V Rožnově jsme vystoupili v rámci akce Zvonečkový jarmark a medový hrneček, na Hukvaldech pak v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy.
Program vystoupení byl více méně podobný a vycházel z našeho výročního koncertu. Jen jsme některá čísla vynechali a přidali na závěr starou dobrou Hospodu u Harabiša. Počasí nám také přálo, bylo teplo, na Hukvaldech až horko. I s počtem diváků a s jejich potleskem jsme mohli být spokojení. Až na menší chybičky, které snad divák většinou ani nepostřehl, vystoupení dopadla dobře. Obě vystoupení natáčela České televize (studio Ostrava), která o nás připravuje reportáž do Folklorního magazínu. Točil se nejen program, ale také „pohotové“ reakce některých z nás na otázky typu: jak dlouho chodíme do souboru a proč atd. Do Rožnova jsme s sebou přibrali i fotografa, aby nám udělal nějaké hezké „repre“ fotky, protože prý žádné pořádné nemáme, jak říká naše vedoucí Věrka.
A po těchto dvou vystoupeních už jsme si konečně udělali prázdniny. Ale jen na necelé tři týdny, protože nás čekají během prázdnin festivaly v Polsku, ve Francii a také Sochovy slavnosti. Takže – pořád se něco děje!

fotogalerie z vystoupení >>>

další novinky >>>