2010 - Soláň a Hutisko

MFF Soláň – Babí léto na Soláni a Dožínky v Hutisku-Solanci (4.-5. září)

V sobotu 4. září jsme vystoupili v krásném přírodním amfiteátru na Soláni.
O půl jedenácté jsme se k údivu všech naskládali do třicetimístného autobusu aj s basou a cimbálem v uličce. Nápojová Evica nakoupila zásoby včetně burčáku, a tak jsme vesele vyrazili.

Verča K.: No, já nevím, zda já, laureát, můžu jet takhle malým autobusem …!

Na místě jsme si dali věci do šaten a muzika se sólisty se už připravovala na hudební a pěvecký pořad „Písně žijí dál“, který režíroval a slovem provázel Jan Rokyta.
Ve čtrnáct hodin se program přestěhoval na venkovní zastřešené podium. Celý den bylo zataženo a před naším vystoupením začalo dokonce prudce pršet, a tak naše vystoupení  sledovalo pouze pár nadšenců s deštníky. Vystoupení se nevyvedlo podle našich představ a naše pasácké kroje taky vzaly za své (do dneška nejdou vyprat), ale odměnou nám byl fajný guláš. Holky dostaly šampus od Zdeny Tf, jako omluvenku za zkažené Pasala volky. Dozvěděli jsme se, že večerní galakoncert je kvůli nepřízni počasí zrušen. Než pro nás dojel minibus, dopili jsme zásoby a mlaďoši si zahráli hry.

Sabča: Čím se kdysi mlátilo žito?
Tomáš: Kombajnem! (správná odpověď byl cep)

Šivka st.: (cucá hašlerku) Jé, já jsem ji rozkousla!
Kuba: A jaké to je?
Šivka st.: Hmm..., furt stejné.

Při cestě zpátky jsme se ještě zastavili v Kolibě „Pod Horů“, kde hrála CM Mladá Jasénka. Chvíli jsme zahráli a zatančili a pokračovali vesele domů.
Další den v neděli jsme vystoupili na dožínkách v Hutisku-Solanci. Vyrazili jsme opět o půl jedenácté od obéčka, dnes však busem standardní velikosti.Zastavili jsme v Hutisku před hřbitovem. Juchů!! Vystupujeme na hřbitově – to bude diváků – každý už má svou místenku – to bude potlesk!! 

Rosťa si povyskočil a Sany na něho: Rosťo, neblbni nebo tady zůstaneš!
Rosťa: Tady? (ukázal prstem na hřbitov) 

Dostali jsme šatnu na faře zdejšího kostela (celkem fajnový obyvák). Oblékli jsme se do krojů a vyrazili na průvod. Před jeho zahájením jsme si stihli zahrát naši oblíbenou hru mixér-pif paf-sendvič-slon a opět jsme si vypůjčili od Valášku pásmo, tentokrát Ševce.
Průvod probíhal poněkud netradičně, pouze za doprovodu dechové hudby Bystřička. My jsme dělali pouze křoví. I přes špatný povrch jeviště, šestiúhelníkový beton, se krpce rozvázala pouze Šrámkovi – takže klasika. Jinak naše vystoupení dopadlo velice slušně. Opět jsme si vytancovali guláš (chudáci ti, kteří tomuto jídlu neholdují). Asi do devatenácti hodin se na podiu střídala naše muzika s dechovkou. Zbytek souboru se bavil po svém a pak už hurá domů odpočívat po náročném víkendu.

Zapsal: Kuba Kahánek a Tomáš Kalus