2013 - Souborové léto

Souborové léto 2013 - zapsal Jakub Kahánek

Letošní prázdniny nebyly nijak souborově náročné. První letní vystoupení jsme měli až koncem července, takže času na nějakou tu dovolenou, regeneraci bylo dost.

 

V neděli 28. 7. 2013 se soubor představil s hodinovým programem v Dřevěném městečku v Rožnově pod Radhoštěm v rámci Anenské pouti.

O týden později, 3.8.2013, se soubor představil na Portášských slavnostech na Opálené. Cimbálová muzika zde hrála celé odpoledne k tanci a poslechu.                     

Koncem srpna jsme nemohli chybět na Sochových národopisných slavnostech ve Lhotce pod Ondřejníkem (24. 8. 2013). Vystoupili jsme s pásmem "Voda mocná čarodějka" v pořadu "Chytni ščura pojiz krup, budeš zdravy co by dup", autorky Kristýny Mílkové.                

Poslední srpnový den se soubor zúčastnil 14. ročníku Frenštátských slavností ve Frenštátě pod Radhoštěm.  Vystoupili jsme na náměstí Míru v programu „Chodníčkem přes hory“. Ukázali jsme pásma Studánky a Hospodu u Harabiša. Společně s námi vystoupily soubory Sedmikvítek z Frenštátu p. R., Radhošť z Trojanovic, Ostravica z F-M, Vizovjanek z Vizovic a Javorina ze Strání.